SPOTKANIE Z KURPIANKĄ W GRUPIE “ŻABKI”

Dnia 7 grudnia grupę “Żabki” odwiedziła Pani Kurpianka –  M. Krukowska. Spotkanie odbyło się w ramach akcji promocyjnej „Z kulturą przez pokolenia- warsztaty twórczości ludowej” realizowanego w ramach Stypendium Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2022r.

Pani Kurpianka opowiedziała dzieciom jak i z czego wykonywało się kiedyś ozdoby na choinkę na Kurpiach. Uświadomiła przedszkolakom, że kiedyś dzieci same robiły dekoracje choinkowe, które pięknie prezentowały się na świerkowym drzewku. Gość zaprezentował dzieciom niektóre z nich.

Następnie przedszkolaki przystąpiły do pracy i z pomocą Pani Kurpianki wykonały własne ozdoby choinkowe. Przy okazji dzieci utrwaliły wygląd stroju kurpiowskiego oraz zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem panujące na Kurpiach.