„SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?” – REALIZACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W roku szkolnym 2022/2023 w naszym przedszkolu realizowaliśmy program edukacyjny pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Głównym celem programu było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, a także budowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Przedszkolaki podczas zajęć poznały znaczek „EKO” i produkty ekologiczne oznaczone tym znaczkiem.

Dzieci obejrzały film animowany z którego dowiedziały się skąd się biorą produkty ekologiczne. Przedszkolaki  wspólnie utworzyły piramidę zdrowego żywienia oraz poznały zawód m.in.: młynarza, piekarza, rolnika.  Samodzielnie przygotowały zdrowe kanapki. Z dużym zaangażowaniem wykonały prace plastyczno – techniczne promujące bycie „Eko”.

Na zajęciach przedszkolaki dowiedziały się również do czego potrzebna jest woda, jak powstaje chleb.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach ruchowych promujących aktywny styl życia.

Na zakończenie przedszkolaki utrwaliły zdobytą wiedzę w trakcie zabaw.

Dzięki udziałowi w programie przedszkolaki zwiększyły swoją wiedzą na temat rolnictwa ekologicznego,

zdrowego odżywiania się i aktywnego stylu życia.