Mamy przyjemność poinformować, że Miasto Ostrołęka jako organ prowadzący dla placówki Przedszkole Miejskie Nr 8 Kraina Radości w Ostrołęki przystąpiło do projektu edukacyjnego „Liderki i liderzy przedszkolnej edukacji cyfrowej Mazowsze” finansowanego ze środków UE NextGenerationEU – Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, ramach Krajowego Planu Odbudowy – Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje.
📢 OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW
Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 8 Kraina Radości w Ostrołęce informuje, że zapisy dzieci na dyżur wakacyjny w przedszkolach miejskich prowadzonych przez Miasto Ostrołęka na rok szkolny 2025/2026 będą prowadzone w terminie:
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że wciąż prowadzimy nabór na wolne miejsca w naszym przedszkolu dla dzieci w wieku:
✅ 2,5 roku
✅ 3 lata
✅ 4 lata
✅ 5 lat
✅ 6 lat
2 czerwca nasze przedszkolaki wzięły udział w kolejnej edycji Przeglądu Piosenki Przedszkolnej, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Festiwal Radości 2026”. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy „Motylki”: Iga, Marcelina M., Marcelina P., Paulina, Pola i Zuzia, które zaśpiewały piosenkę pt.: „Lipka” zespołu Rokiczanka. W wydarzeniu zorganizowanym przez Klub Oczko oraz Radio OKO udział wzięły dzieci z 13 ostrołęckich przedszkoli. Na scenie na Placu Wolności zaprezentowali się zarówno soliści, jak i zespoły wokalne liczące po kilka osób.
Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć wystawę zabytkowej motoryzacji zorganizowaną na dziedzińcu Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. dr. J. Psarskiego w Ostrołęce. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały nowoczesne auta oraz zabytkowe samochody i motocykle, które przed laty poruszały się po drogach. Pięknie odrestaurowane pojazdy wzbudziły duży zachwyt najmłodszych oraz były ciekawą lekcją historii oraz okazją do poznania dawnych środków transportu.
1 czerwca nasze przedszkole odwiedziła Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki razem z przedstawicielką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce. Goście czytali przedszkolakom z okazji Dnia Dziecka. Razem z nimi przybyła Pszczółka Maja, która zaprosiła dzieci do tańca oraz częstowała je słodkościami. Dziękujemy za miłą wizytę, przedszkolaki były zachwycone!
29 maja w naszym przedszkolu zrobiło się naprawdę magicznie i międzynarodowo! Dzieci z grup „Słoneczka” oraz „Żabki” zamieniły się w prawdziwych aktorów i wystawiły spektakl w języku angielskim pt. „The Billy Goats Gruff”. Na widowni, oprócz przedszkolaków z innych grup, zasiedli wyjątkowi goście – uczniowie klasy 1a wraz z Wychowawcą ze Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce. Nasze przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem opowiedziały historię o trzech sprytnych koziołkach. Bohaterowie bajki musieli wykazać się wielką odwagą, aby przechytrzyć złośliwego trolla i przejść przez most na drugą stronę doliny. Ta mądra opowieść przypomniała wszystkim widzom, że spryt, inteligencja i wiara we własne siły pozwalają pokonać nawet największe przeszkody. Występ był ogromnym wyzwaniem, ponieważ dzieci wypowiadały swoje role w języku angielskim! Poradziły sobie z tym zadaniem po mistrzowsku. Gromkie brawa, szerokie uśmiechy i duma na twarzach widzów były najlepszym dowodem na to, że spektakl okazał się wielkim sukcesem. Gratulujemy naszym małym artystom talentu, odwagi i pięknej znajomości języka angielskiego!
W ramach realizowanej w grupie Słoneczka innowacji pedagogicznej „Bajki z koszyka – rozczytajmy maluchy” w maju odbyło się wiele wyjątkowych spotkań czytelniczych.
Dzieci miały okazję wysłuchać pięknych opowieści czytanych przez rodziców, którzy z ogromnym zaangażowaniem i radością włączyli się w akcję promowania czytelnictwa. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspólnie spędzone chwile.
Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy również wyjątkowych gości. Dzieciom czytali: Pani Dyrektor Oświaty, Pani Dyrektor Przedszkola oraz Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Ostrołęce. Spotkania te były dla przedszkolaków niezwykle interesującym i inspirującym doświadczeniem.
Nie zabrakło także czytania „pod chmurką”, które pozwoliło połączyć kontakt z literaturą z przebywaniem na świeżym powietrzu.
Przedszkolaki po wysłuchaniu opowiadania o Królewnie Śnieżce czytanego przez Panią Dyrektor Barbarę Piankę wykonały piękne prace plastyczne, rozwijając swoją wyobraźnię i kreatywność.
Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w nasze działania. Wierzymy, że każda przeczytana dziecku książka to krok w stronę rozwijania wyobraźni, wrażliwości i miłości do czytania, która może pozostać z nim na całe życie.
28 maja w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk. Aktorzy przedstawili bajkę inspirowaną książką Braci Grimm „Wilk i siedem koźlątek”. Wilk okazał się bardzo przebiegły, a koźlątka naiwne, gdyż dały się oszukać wilkowi, który je połknął. Na szczęście matka koza po powrocie do domu uratowała swoje dzieci i baśń skończyła się szczęśliwie. Ta znana wszystkim bajka utwierdza nas w przekonaniu, że nie otwieramy drzwi obcym osobom i jesteśmy ostrożni i przezorni w kontaktach z nieznajomymi.