historia-01

Ówczesny prezydent Ostrołęki, Jędrzej Nowak, dokonuje otwarcia naszego Przedszkola.

Przedszkole rozpoczęło działalność 1 lutego 1980 roku. Uroczyste otwarcie odbyło się 26 lutego 1980 r (fot. obok).

Przedszkole wybudowane zostało na 120 dzieci. Były przewidziane 4 oddziały i sala gimnastyczna. Ze względu na bardzo dużą ilość dzieci zlikwidowano salę gimnastyczną i zorganizowano jeszcze jedną salę zajęć.

W ówczesnej prasie pojawił się tekst:

“W Ostrołęce oddane zostało do użytku nowe przedszkole, przy ul. Prądzyńskiego. Placówka ta zapewni opiekę 220 maluchom.”

Nasuwa się pytanie – jak pracować z taką ilością dzieci?

Z zapisów w kronice wynika, że nauczycielki poradziły sobie świetnie z organizacją pracy w tak licznych grupach.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z zakończenia pierwszego roku szkolnego w historii przedszkola. Pierwsze dwie fotografie przestawiają “Starszaków”, kolejne – “Maluchów”.

Pierwszym dyrektorem przedszkola była Pani Maria Bartczak. Pełniła tę funkcję do 31 sierpnia 1983 r. Od 1 września 1983 roku, do 31 sierpnia 2006 roku na stanowisku dyrektora była Pani Teresa Podbielska. Od 1 września 2006 roku do 31 sierpnia 2016 roku dyrektorką przedszkola była Pani Danuta Maria Dąbrowska. Od 1 września 2016 roku do 31 sierpnia 2021 roku dyrektorem przedszkola była Pani Iwona Ewa Mróz. 1 września 2021 roku stanowisko  dyrektora placówki objęła Pani Barbara Pianka.

W 2010 roku przedszkole przeszło modernizację. Sale i pomieszczenia przedszkolne są dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Dzieci bawią się, uczą, rozwijają w przyjaznej, życzliwej atmosferze.
Obecnie w przedszkolu jest 6 oddziałów, do których uczęszcza 145 dzieci.