ŻABKI W SALONIE FRYZJERSKO – KOSMETYCZNYM “DORIS”

09 maja 2017 r. dzieci z grupy „Żabki” wybrały się do Zakładu Fryzjersko-Kosmetycznego „Doris” w Ostrołęce.

Celem wizyty było zapoznanie się z pracą fryzjera.

Pani fryzjer oprowadziła dzieci po salonie, zapoznała z wyglądem i nazwami narzędzi i akcesoriów, które są niezbędne w jej pracy. Wśród dzieci nie zabrakło chętnych do tego, aby zasiąść na fotelu fryzjerskim i delikatnie poprawić fryzurę. Chętne dzieci zostały uczesane – u dziewczynek dominowały warkoczyki, loczki natomiast u chłopców irokezy. Atrakcją było ostrzyżenie i stylizacja jednego z przedszkolaków, dzięki temu dzieciaki mogły obserwować Panią fryzjer podczas pracy. Niezapomnianym przeżyciem było kręcenie włosów na wałki  różnej wielkości oraz  przeglądanie się w olbrzymich lustrach.

Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Dorocie za przekazanie dzieciom cennej wiedzy oraz dostarczenie przedszkolakom wspaniałych wrażeń.