ŻABKI W FIGLARIUM

17.05.2017 r. dzieci z grupy „Żabki” wybrały się do Sali zabaw „Figlarium”.

Celem naszego  wyjścia była wspólna zabawa, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości uczestnictwa  eksperymentach chemicznych.

Na początku Pani Prowadząca zapoznała wszystkich z zasadami korzystania z poszczególnych gier oraz życzyła udanej zabawy.

Dzieci miały do dyspozycji zjeżdżalnie, labirynt tuneli przestrzennych, samochodziki, basen z piłeczkami, piłkarzyki oraz wiele innych atrakcji.

Po super zabawie wszystkie dzieci brały udział w eksperymentach chemicznych. Przedszkolaki miały okazję obserwować min. jak powstaje mgła, bańki oraz  dowiedziały się, co to jest suchy lód. Dzięki tym doświadczeniom,  każdy z przedszkolaków został wprowadzony w świat zjawisk chemicznych występujących w  przyrodzie.

Dzieci były zachwycone pobytem  w sali zabaw,  aktywnie uczestniczyły w eksperymentach chemicznych. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

18721206_10210072310259182_531996849_o