Żabki u zegarmistrza

Dnia 09 lutego 2017 r., dzieci z grupy Żabki w ramach  tematu tygodniowego: Tak mija czas, wybrały się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego.

Przedszkolaków przywitał miły pan zegarmistrz, który w ciekawy sposób zaprezentował różnorodne zegary, pokazał poszczególne jego części i odpowiadał na wiele pytań, które zadawały dzieci. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć narzędzia, jakich używa w swojej pracy pan zegarmistrz, a więc lupę, pęsetę, młotek zegarmistrzowski, różne rodzaje śrubokrętów. Okazało się, że do reperacji zegarów potrzebna jest wielka cierpliwość i precyzja. Ponadto miały okazję zobaczyć, jak od środka wygląda mechanizm zegara. Obejrzały też zegarki znajdujące się w zakładzie – od ściennych po ręczne.

Po powrocie do przedszkola dzieci podzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Deptule za miłe przyjęcie, cierpliwość i poświęcony czas.