ŻABKI i MOTYLKI U DENTYSTY

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiedzą jak ważne są wizyty u stomatologa.

09. 11.2016 r. -„Żabki” oraz 05.12.2016 r. -“Motylki”udali się do zaprzyjaźnionego gabinetu stomatologicznego „EWELDENT” w Ostrołęce. Pani dentystka bardzo serdecznie przywitała przybyłych gości.

Dzieci obejrzały wyposażenie gabinetu, poznały bliżej profesjonalny sprzęt dentystyczny.

Dentystka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zasad dbania o higienę jamy ustnej.  Utrwaliła z przedszkolakami etapy oraz sposób mycia ząbków, aby zawsze były piękne i zdrowe. Dzieci mogły przećwiczyć wiedzę szczotkowania zębów na powiększonym „sztucznym uzębieniu”.

Przedszkolaki przeszły kontrolę stanu zdrowia zębów. Wszystkie były bardzo dzielne. W nagrodę otrzymały drobne prezenty od Pani dentystki.

Spotkanie było bardzo miłe i serdeczne.

Dziękujemy bardzo Pani Ewelinie Janczewskiej za ciepłe przyjęcie w swoim gabinecie oraz poświęcony czas.