“ŻABKI” TWORZYŁY EKOLOGICZNE KSIĄŻKI

Grupa “Żabki” jest w trakcie realizacji Projektu Edukacyjnego “Z darami natury  świat nie jest ponury!”, którego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz rozbudzenie wrażliwości na piękno przyrody.

26 stycznia przedszkolaki zrealizowały jedno z zadań projektu – “Papierowe wydzieranki”. Polegało ono na stworzeniu kreatywnej pracy ze skrawków różnych papierów. Dzieci wykorzystując stare gazety, okładki po blokach i kolorowy papier stworzyły własne książeczki. Zanim przedszkolaki przystąpiły do pracy uczestniczyły w pogadance na temat książek. Poznały rodzaje książek, zapoznały się z przedszkolną biblioteczką oraz dowiedziały się co można zrobić z przeczytaną książką. Nauczycielka uświadomiła dzieci jak ważne jest czytanie książek.

“Żabki” z wielką radością i zapałem wykonywały własne książeczki. Po skończonej pracy, dzieci opowiadały o swoich książkach.  Każda była inna i wyjątkowa. Dzieci przekonały się, że makulatura może być przydatna oraz nadaje się do ponownego wykorzystania.