“ŻABKI” REALIZUJĄ KOLEJNE ZADANIA PROJEKTU – “Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY”

Przedszkolaki z grupy “Żabki” biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Z darami natury świat nie jest ponury”. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.

W marcu “Żabki” wykonały dwa zadania projektowe. Jednym z nich było zadanie “Patykiem pisane”. Przedszkolaki podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym układały z wcześniej znalezionych patyków poznane litery. Kilkoro dzieci ułożyło nawet całe wyrazy, stworzone wyłącznie z patyków.

Kolejnym zadaniem było wykonanie “Ekologicznej gry matematycznej”. Podczas spaceru “Żabki” zbierały najładniejsze kamyki, które miały posłużyć jako pionki do gry. Następnie dzieci stworzyły własne plansze do gry. Ostatnim etapem była wspólna zabawa z wykorzystaniem samodzielnie stworzonych gier.

“Żabki” z dużą chęcią biorą udział w proponowanych zadaniach projektowych, które bardzo pozytywnie wpływają na ich stosunek do natury.