“ŻABKI” NA ZAJĘCIACH Z KODOWANIA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

8 marca przedszkolaki z grupy “Żabki” wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce Filia dzieci i Młodzieży . Na początku spotkania pani bibliotekarka oprowadziła grupę po bibliotece, opowiedziała o książkach, które można w niej wypożyczyć oraz w jaki sposób można to zrobić. Pani zachęciła dzieci do odwiedzania biblioteki z rodzicami.

Następnie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z kodowania – “Kodowanie na dywanie”. Dzieci z wykorzystaniem dużych, kolorowych plansz uczyły się kodowania informacji, oraz odczytywania ich. Zabawa ta wspaniale rozwija logiczne myślenie i zdolności matematyczne. Dodatkowo “Żabki”  doskonaliły umiejętności współdziałania w zespołach, ponieważ podczas zabawy przynależały do poszczególnych grup.