Żabki” na zajęciach czytelniczych w bibliotece pedagogicznej

30.05.2017r. przedszkolaki z grupy „Żabki” po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę pedagogiczną, których celem było upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw i wychowanie do wartości. Tym razem dzieci zgłębiały temat praw dziecka, szukając odpowiedzi na pytanie: Do czego mam prawo? Rozważania odbyły się po wysłuchaniu fragmentów książki autorstwa Joanny Krzyżanek: „Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli prawa Małych i Dużych”. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się, podawały przykłady praw dziecka, aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Żabki brały udział  w wielu zabawach ruchowych oraz plastycznych.

Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające, z których przedszkolaki dużo wyniosły.