„Żabki” na wycieczce do Straży Pożarnej

23 listopada najstarsza grupa „Żabki” odbyła pieszą wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Po dotarciu na miejsce dzieci zostały powitane przez Strażaków. Zostały zaproszone do sali edukacyjnej „Ognik”, w której przeprowadzono zajęcia edukacyjne wraz z pokazem slajdów pt. „Strażak Florek i koty”. Dzieci dowiedziały się o różnych zagrożeniach pożarowych, jak ich uniknąć oraz jak postępować na wypadek pożaru.  Zdobytą wiedzę mogły utrwalić podczas zabawy dydaktycznej. Ciekawym doświadczeniem było przejście do sali obok, w której dzieci mogły obserwować zainicjowane scenki przedstawiające różne zagrożenia.  Dzieci poznały sprzęt przeciwpożarowy, sposób posługiwania się nim. Niesamowitym przeżyciem dla przedszkolaków było zwiedzanie strażackich garaży. Dzięki uprzejmości strażaków dzieci poznały sprzęt strażacki używany podczas akcji ratowniczych oraz gaśniczych. Obejrzały wozy strażackie, miały możliwość wejścia do jednego z nich. Dzieci były pod wrażeniem. Otrzymały certyfikat „Bezpiecznego dziecka” potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa pożarowego.