XVII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA PRZEDSZKOLI Z CYKLU WIOSENNE TRADYCJE

W ramach kolejnej edycji Konkursu Plastycznego z cyklu Wiosenne Tradycje o temacie przewodnim: „ Wielkanoc oczami dziecka” dzieci z grupy „Jeżyki” (Franciszek K., Lena S., Jakub S.), „Biedronki” (Anna P., Marcel P., Marcelina Z.) i  “Motylki” (Aleksandra B., Michalina R., Emilia J.) wykonały prace plastyczne nawiązujące do tradycji Świąt Wielkanocnych, symboliki, kolorów i skojarzeń związanych z wiosną.

Organizatorem konkursu był Dom Kultury „Kolorowa” Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Cele konkursu:

• Kształtowanie aktywnej postawy dzieci wobec tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu wielkanocnego.
  • Rozwijanie umiejętności manualnych i wyobraźni plastycznej dzieci.
  • Poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.
  • Popularyzacja plastycznej twórczości dziecięcej.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za wykonanie pięknych, barwnych prac, które godnie reprezentowały nasze przedszkole. Zachęcamy do udziały w kolejnych konkursach.