WYKONANIE SAŁATKI OWOCOWEJ W JEŻYKACH

We wtorek 4 października w ramach zajęć, dzieci z grupy „Jeżyki” realizując temat tygodniowy „Jak jesienią dbać o zdrowie”, poznały zasady zdrowego odżywiania. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione owoce: mandarynki, banany, pomarańcze, jabłka, gruszki śliwki, z których powstała przepyszna sałatka owocowa.

Na początku dzieci wysłuchały piosenki „O zdrowie trzeba dbać”, potem rozwiązywały zagadki o owocach. Dowiedziały się także, dlaczego należy jeść owoce. Nastąpiło omówienie sposobu wykonania sałatki, zwrócenie uwagi na higienę pracy, konieczności dokładnego umycia rąk i owoców. Nauczycielka zwróciła uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas krojenia owoców za pomocą nożyków.

Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała. Zajęcie dostarczyło dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych.