WYCIECZKA DO SKANSENU W KADZIDLE

W dniu 25 października 2023 r. dzieci z grupy „Żabki” i „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Kadzidła. Wraz z przewodnikiem zwiedziły Skansen, z wielkim zainteresowaniem obejrzały kurpiowskie chaty. Dużą ciekawostką były dekoracje z wycinanek, wieszane pod sufitem pająki, rzeźbione oparcia krzeseł, dziecięce lalki, kołyski, chodziki i koniki na biegunach. Uczestniczyły w warsztatach “Pieczywo obrzędowe”, podczas których uczyły się lepić z ciasta figurki zwierząt. Wysłuchały historii związanych z kurpiowskim pieczywem obrzędowym. Wesoło brały udział w olimpiadzie sportowej na terenie Skansenu. Był również czas na poczęstunek: kiełbaski i pyszne ciasto drożdżowe. Każda chwila wycieczki to aktywnie, wesoło i ciekawie wykorzystany czas.