„SŁONECZKA” I „ŻABKI” NA WYCIECZCE W WARSZAWIE

Dnia 22 czerwca dzieci z grup IV „Słoneczka” oraz V „Żabki” wyjechały na jednodniową wycieczkę autokarową do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki była Manufaktura Cukierków.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstają ręcznie robione cukierki. Obserwowały jak wygląda proces produkcji od samego początku – od rozgrzewania cukru po barwienie masy aż do formowania lizaków, krojenia cukierków.  Mogły spróbować jak smakują jeszcze ciepłe cukierki. Na zakończenie każde dziecko dostało lizaki oraz paczuszkę pysznych, kolorowych słodkości.

Kolejnym punktem programu było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik.

Dzieci poznawały dostępne tam ekspozycje poprzez samodzielne odkrywanie i eksperymentowanie. Niesamowitych wrażeń dostarczył dzieciom Teatr Wysokich Napięć. Był to ekscytujący, a jednocześnie bezpieczny sposób poznania zjawisk elektrycznych.

Dzieci mogły sprawdzić swoją wytrzymałość leżąc na naszpikowanym tysiącami gwoździ łożu fakira.

Wiele wspaniałych wrażeń dostarczyło przedszkolakom uruchamianie  instrumentów muzycznych, doświadczenia z piłeczkami, czy też pokaz wehikułu pomysłu mistrza Leonardo da Vinci.

Wycieczka była bardzo udana, a dzieci uśmiechnięte i bogate we wrażenia, zdobytą wiedzę wróciły do przedszkola.