VII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS LITERACKI „O CZYM MARZĄ DZIECI?”

W kwietniu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w VII Międzyprzedszkolnym Konkursie Literackim zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 16 „Kraina Odkrywców” w Ostrołęce. Hasłem konkursu były dziecięce marzenia. Aby wziąć udział w konkursie dzieci z pomocą rodziców musiały napisać wiersz dotyczący tej tematyki.

Z naszego przedszkola udział w konkursie wzięło 14 dzieci:

• dziecko z grupy „Krasnoludki” – Amelia P.,
  • 8 dzieci z grupy „Biedronki” – Aleksandra S.,  Antonina W.,  Igor M ., Krzysztof M., Liliana Cz., Marcel Ł., Maria W., Zofia G.,
  • dziecko z grupy „Motylki” – Maria Ś.
  • 2 dzieci z grupy „Słoneczka” – Bartosz B., Łucja M.,
  • 2 dzieci z grupy „Żabki” – Łucja R., Łucja D.

Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością i bujną wyobraźnią podczas tworzenia swoich dzieł. Wszyscy autorzy wierszy zostali nagrodzeni.

Wiersze zgłoszone do konkursu wydane zostały w formie ilustrowanej książeczki. Konkurs odbył się pod patronatem samorządu miasta i prezydenta Łukasza Kulika, a także przy wsparciu Rady Osiedla Śródmieście.