UDZIAŁ W AKCJI “SPRZĄTAMY DLA POLSKI”

21 kwietnia przedszkolaki z grup: “Biedronki”, “Motylki”, “Słoneczka” i “Żabki” uczestniczyły w wydarzeniu “Sprzątamy dla Polski”, którego organizatorem było Stowarzyszenie “Dla Polski”. Akcja polegała na sprzątaniu porzuconych odpadów na publicznych terenach zielonych.

Przed wyruszeniem w teren, dzieci uczestniczyły w pogadankach na temat ochrony środowiska. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest recykling oraz w jaki sposób ograniczyć produkcję śmieci. Następnie grupy wyruszyły w teren, aby sprzątać okoliczne trawniki. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem zbierały odpady. Były z siebie dumne, że w ten sposób mogą pomóc naszej planecie Ziemi. Udział w akcji okazał się bardzo mądrą i pożyteczną lekcją dla naszych wychowanków.

#SprzątamyDlaPolski