TEATRZYK „ELEMENTARZ MAŁEGO PATRIOTY”

Dnia 9 listopada, w związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę , nasze przedszkole zaprosiło Teatr ,,MAGIK’’ z Białegostoku z przedstawieniem pt. „Elementarz młodego patrioty”.

Dzieci z zainteresowaniem  śledziły niezwykłe przygody małej Zosi, podczas których dziewczynka spotykała bohaterów narodowych i poznawała historię Polski. Oglądając to przedstawienie dzieci utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych, dowiedziały się co to jest ojczyzna i jak powinny dbać o swoją ojczyznę. Aktorzy w ciekawy sposób przedstawili historię Polski, wyjaśnili pojęcie „patriota” i wskazali jak nim być obecnie, gdy się jest przedszkolakiem. Na zakończenie wszyscy razem powiedzieli wiersz “Polak Mały”.

zdjęcie do teatrzyku