ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

W poniedziałek 22 listopada w każdej grupie dzieci zastanawiały się, co to jest koleżeństwo, uprzejmość, życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom, na co dzień. Była to wspaniała okazja do przypomnienia „magicznych słów” – proszę, przepraszam i dziękuję.   Dzieci w różny sposób okazywały sobie sympatię i zapewniały o koleżeństwie.  Panie udekorowały sale plakatami, ilustracjami. Czytając plakaty, można było sobie przypomnieć, co to znaczy „człowiek życzliwy” i jakie są zasady, aby takim się stać.

Dzieci w każdej grupie wykonały również uśmiechnięte, życzliwe buźki, laurki a także wspólnie stworzyły plakat, który będzie przypominał wszystkim, że warto być życzliwym.