ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI W „JEŻYKACH”

25 kwietnia dzieci z gr. „Jeżyki” obchodziły Światowy Dzień Książki. Była to kolejna okazja do tego, aby poprzez zabawę z książką zachęcać najmłodszych do zainteresowań czytelniczych . Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki i zaprezentowały je swoim kolegom i koleżankom z grupy. Oglądały prezentację multimedialną na temat: “Jak powstaje książka?” oraz poznały zasady szanowania książek. W bardzo humorystyczny sposób przedstawiły wiersz J. Tuwima „Rzepka”.
Zachęcamy Rodziców do czytania swoim dzieciom, ponieważ systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.