STRAŻ POŻARNA W PRZEDSZKOLU

Dnia 10 maja nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomnieli numer alarmowy do straży. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt jaki jest potrzebny do gaszenia pożarów i ratowania ludzi. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Przedszkolaki wchodziły do wozu, przymierzały hełm strażacki. Przez chwilę mogły poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa.

Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcie. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.