SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

21 października gościliśmy u siebie policjantów: dzielnicowego młodszego aspiranta Radosława Kuśmierczyk oraz aspiranta Ryszarda Poteraj z KMP w Ostrołęce.

Podczas spotkania policjanci przeprowadzili z przedszkolakami pogadankę związaną z ruchem drogowym. Podczas wizyty zostały utrwalone zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci utrwaliły sobie symbole kolorów świateł sygnalizatora i oznakowanie przejścia dla pieszych. Ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez pasy z sygnalizacją świetlną oraz bez sygnalizacji. Dużą atrakcją był samochód policyjny, dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz.

Po spotkaniu z policjantami, przedszkolaki mają doskonale opanowane wszelkie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy.