SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

We wtorek, 20 lipca gościliśmy u siebie policjantów: starszą aspirant Magdalenę Eliasz, młodszego aspiranta Ryszarda Poteraj oraz młodszego aspiranta Radosława Kuśmierczyk z KMP w Ostrołęce.

Podczas spotkania policjanci przybliżyli przedszkolakom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówili zagadnienia związane z ruchem drogowym. Podczas wizyty zostały utrwalone zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak być widocznym, jak bezpiecznie poruszać się rowerem, przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora, i oznakowanie przejścia dla pieszych. Przedszkolaki zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, a także przymierzały z radością czapkę.

Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych.

To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.