,,SŁONECZKA” W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

W środę 26 czerwca dzieci z grupy ,,Słoneczka’’ były z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w  Ostrołęce. Przedszkolaki zapoznały się z tajnikami pracy strażaka. Zobaczyły pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach oraz salę wypoczynkową gdzie strażacy odpoczywają po trudnej akcji. Następnie ,,Słoneczka” obejrzały film ,,Bezpieczny dom” oraz ,,Znaki ewakuacyjne’. Dzieci z bliska oglądały wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. Pan Bartłomiej Domian opowiadał dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Na koniec dzieci  gorąco  podziękowały strażakom za miłe i pouczające  spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci. Wracając do przedszkola dzieci opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”.

Gorąco dziękujemy Panom Strażakom za poświęcony czas, cierpliwość i tak  pouczające spotkanie.