“SŁONECZKA” I “ŻABKI” NA WYCIECZCE W WARSZAWSKIM ZOO

Dnia 17 maja dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do ogrodu zoologicznego w Warszawie.

Podczas spaceru dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Celem wycieczki była obserwacja oraz czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą. Przemierzając alejki ogrodu zoologicznego przedszkolaki zobaczyły wiele ciekawych gatunków zwierząt, m.in. słonie, goryle, żyrafy, hipopotamy, nosorożce i wiele innych. Dowiedziały się różnych ciekawostek na ich temat. Podczas pobytu w Zoo był również czas na odpoczynek i zjedzenie przekąsek.

Wycieczka była ciekawą przygodą oraz skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Przedszkolaki miały okazję utrwalić reguły kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i zachowywania poznanych w przedszkolu zasad bezpieczeństwa.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami. Wycieczka była sponsorowana przez Prezydenta Miasta Ostrołęki. Dziękujemy!