“SŁONECZKA” I “ŻABKI” NA WYCIECZCE W WARSZAWIE

20 czerwca starszaki ze “Słoneczek” i “Żabek” pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO w Warszawie. Ogród zoologiczny jest  wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały zwierzęta z różnych stref klimatycznych. Największy podziw wśród dzieci, spośród wszystkich zwierząt wzbudziły słonie, żyrafy i krokodyle. Z wielkim zachwytem  obejrzały przepiękne, kolorowe ptaki oraz ryby. Najbardziej figlarne okazały się małpki. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały dobre humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Z uśmiechem na twarzach, pełne wrażeń i przeżyć dzieci wróciły do przedszkola. Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył przedszkolakom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody. Wycieczkę zasponsorował prezydent Ostrołęki – Łukasz Kulik u ramach udziału naszego przedszkola w międzynarodowym projekcie badawczo-edukacyjnym PARTICIPA. Dziękujemy!