“SŁONECZKA” I “ŻABKI” NA WYCIECZCE W ŁOMŻY I DROZDOWIE

20 czerwca dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową. Przedszkolaki odwiedziły Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Zwiedziły pomieszczenia teatru, miały okazję zobaczyć lalki i rekwizyty teatralne. Następnie dzieci obejrzały spektakl pt.: “Karius i Baktus”. Przedstawienie w zabawny i zarazem pouczający sposób pokazało najmłodszym, jak bardzo istotna jest higiena jamy ustnej. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez aktora. Artysta zaprezentował przedszkolakom ćwiczenia, które aktorzy wykonują przed występem na scenie. Aktor zachęcił dzieci, aby razem z nim poćwiczyły dykcję oraz ruchy sceniczne.

Następnym punktem wycieczki było Muzeum Przyrody w Drozdowie. Przedszkolaki wzięły udział w lekcji terenowej “Zabawa w tropicieli”. Zadaniem dzieci było odszukanie drzew o podanych liściach oraz zapamiętanie ich nazw. Mali tropiciele bez trudu odnajdywali drzewa, co sprawiało im wiele radości. Po zabawie na świeżym powietrzu, dzieci wraz z przewodnikiem zwiedziły zabytkowy dom z antycznymi meblami. Miały okazję zobaczyć w nim skóry leśnych zwierząt oraz żywe zwierzęta m.in. ryby, żółwie, pająki.

Podczas wycieczki przedszkolaki doskonaliły umiejętność kulturalnego zachowania się podczas jazdy autokarem, a także w czasie pobytu w teatrze i Muzeum Przyrody. Była to świetna okazja do kształtowania samodzielności. Wszystkie atrakcje dostarczyły dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Zmęczone, ale uśmiechnięte wróciły do przedszkola.