„SŁONECZKA” I „ŻABKI” NA WYCIECZCE W KADZIDLE

Dnia 25 października dzieci z grup IV „Słoneczka” oraz V „Żabki” wyjechały na jednodniową wycieczkę autokarową do Kadzidła. Zwiedziły z przewodnikiem Skansen w Kadzidle, poznały tradycyjny strój kurpiowski oraz z zaciekawieniem oglądały stare chałupy i ich wyposażenie. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ,,Pieczywo obrzędowe” prowadzone przez twórczynię ludową, lepiły z ciasta figurki zwierząt leśnych i domowych – tzw. Byśki. Kolejnym punktem programu był udział w ognisku, gdzie wszyscy ze smakiem zjedli pieczone kiełbaski oraz ciasto drożdżowe. Na zakończenie dzieci brały aktywny udział w olimpiadzie sportowej. Mimo deszczowej pogody, wszyscy  miło spędzili czas. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci uśmiechnięte wróciły do przedszkola.