“SŁONECZKA” I “ŻABKI” NA LEKCJI MULTIMEDIALNEJ W OCK

28 listopada dzieci z grup – “Słoneczka” i “Żabki” wybrały się do OCK na multimedialną lekcję “Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane”. Przedszkolaki poznały tajniki powstawania bajek. Pani prowadząca w przystępny sposób wyjaśniła i pokazała na dużym ekranie etapy tworzenia filmów dla dzieci. Wytłumaczyła jak robić animację i przećwiczyła ją z dziećmi na kolorowance, którą dostały od organizatora. W drugiej części spotkania dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały film animowany pt.: “Urwis”. Była to pouczająca bajka o przygodach pieska, który mimo przeciwności losu znalazł kochającą panią. Bajka ukazała dzieciom pozytywne wartości takie jak: dobro, uczciwość i miłość.