„SŁONECZKA” DOKARMIAJĄ PTAKI

Dzieci z grupy „Słoneczka” wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też nasze „Słoneczka” dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Wiedzą, jak mądrze dokarmiać ptaki zimą, kiedy wokół brakuje pożywienia.

Dokarmianie ptaków zimą sprawia dzieciom wiele radości gdyż mogą wrzucić do karmnika różne nasionka, obserwować ptaki, uczyć się je rozpoznawać a także rozwijać zainteresowania i uwrażliwiać na przyrodę.

Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaki maja szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie śpiewać.