PYSZNIE I ZDROWO U “MOTYLKÓW”

We wtorek 14 grudnia 2021 w “Motylkach” było smacznie, a przede wszystkim zdrowo. Dzieci rozwijały swoje umiejętności kulinarne wykonując samodzielnie zdrowy sok warzywny – owocowy.

Przedszkolaki poszerzały również swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wiedzą, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, bo oprócz walorów smakowych, są one doskonałym źródłem wielu witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

Przed przystąpieniem do działania przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie, po dokonaniu niezbędnych czynności higienicznych, dzieci przystąpiły do pracy. Po kolei podchodziły do sokowirówki i wrzucały wybrany przez siebie składnik. Po skończonej pracy dzieci nastąpiła degustacja soku.