„PRZERWA NA CZYTANIE” – BICIE REKORDU W NASZYM PRZEDSZKOLU

29 października nasze przedszkole przyłączyło się do II MIEDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Medycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Cała społeczność przedszkolna z chęcią wzięła udział w „biciu rekordu” i łącznie było „Nas” ponad 100 osób. W każdej grupie przedszkolnej czytane były utwory literatury dziecięcej różnorodnych autorów m.in. Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ch. Andersena i wielu innych. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest m.in. promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na czytanie, jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

#przerwanaczytanie