PRZEDSZKOLAKI ZBIERAJĄ NAKRĘTKI

Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielkami od wielu lat bierze udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Ta charytatywna akcja polega na zbieraniu nakrętek dla potrzebujących i chorych dzieci na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz leków a przy okazji uczy dbania o środowisko naturalne.

11 stycznia 2022r. dzieci z grupy „Słoneczka” z workami pełnymi nakrętek wybrały się do OCK, gdzie obok budynku stoi duży niedźwiedź, do którego można wrzucać nakrętki. Tego dnia każde dziecko miało okazję zapełnić niedźwiedzia plastikowymi nakrętkami.

Akcja ta ma duże znaczenie, gdyż uczy empatii wobec innych ludzi oraz zwraca uwagę na zagrożone środowisko naturalne. To nic nie kosztuje a znaczy tak wiele.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do „zakrętkowej akcji”.