„ŻABKI” odwiedziły pizzerię

W poniedziałek 29. 05. 2017 r. dzieci z gr. V „Żabki” wybrały się na wycieczkę do pizzerii „RICA”.

Dzieci w ramach wycieczki zapoznały się z pracą w pizzerii oraz zobaczyły jak się robi prawdziwą pizzę. Przedszkolaki poznały proces robienia pizzy od wyrobienia ciasta po włożenie przygotowanej pizzy do pieca.

Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia własnych pizz. Z wielkim zaangażowaniem ugniatały oraz wałkowały ciasto. Miały możliwość według własnego pomysłudekorować pizzę ulubionymi składnikami. Wyszły wspaniałe, niepowtarzalne pizze. Wszystkie wypieki udały się doskonale.

Na zakończenie ciężkiej, ale owocnej pracy, dzieci przystąpiły do konsumowania własnych wypieków popijając pysznym owocowym sokiem.

Dziękujemy pracownikom pizzerii za ciepłe przyjęcie oraz udzielenie lekcji kulinarnych małym kucharzom.