POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste powitanie wiosny. Zgodnie ze wskazówkami pozostawionymi w liście od Pani Wiosny, przedszkolaki z ochotą brały udział w licznych konkursach i zabawach. Podczas konkurencji dzieci wielokrotnie wykazywały się swoją wiedzę na temat nadchodzącej pory roku.  Każda z grup w opaskach ze znaczkami swojej grupy oraz we wiosennych strojach, prezentowała specjalnie przygotowaną piosenkę na cześć Pani Wiosny. Nie zabrakło oczywiście uroczystego pożegnania Zimy i wyniesienia Marzanny z przedszkola. Symbol „Złej Zimy” zastąpił kolorowy gaik, będący oznaką nadchodzącej pory roku. Oprócz licznych zagadek i konkursów, dzieci miały okazję wykonać prawdziwe wiosenne drzewo. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki z radością i energią tańczyły do wiosennych przebojów. Po tak  radosnym i wesołym spotkaniu każdy przedszkolak z pewnością bez problemów rozpozna oznaki i zwiastuny wiosny.