PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ “PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA”

W naszym przedszkolu została zorganizowana akcja charytatywna „Pełna miska dla schroniska”. Polegała ona na zbiórce karmy i akcesoriów dla podopiecznych Schroniska Canis w Kruszewie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce darów. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji . Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola.

Uroczysty odbiór darów odbył się 25 kwietnia. Tego dnia przedszkole odwiedziła właścicielka schroniska ze swoim podopiecznym. Pani Wiesława Rynkowska opowiedziała dzieciom o zwierzętach przebywających w schronisku oraz zasadach adopcji. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania oraz bawiły się z czworonożnym gościem. Dzieci na koniec spotkania zaśpiewały piosenkę „Pieski małe dwa”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i Rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!