OBSERWACJE PRZYRODNICZE I POGODOWE W GRUPIE JEŻYKI

W marcu dzieci z grupy Jeżyki zachęcone zostały do obserwacji pogody, określania tego, co się dzieje za oknem oraz podczas spacerów

Na początku dzieci nazywały zjawiska pogodowe przedstawione na ilustracji. Obserwacja prowadzona była przez cały tydzień, codziennie o stałej porze i odnotowywana w kalendarzu pogody za pomocą naklejek z odpowiednimi symbolami pogodowymi. Stworzony kalendarz pogody był okazją do wielu ciekawych rozmów.

W marcu Jeżyki również eksperymentowały i prowadziły hodowlę owsa. Przedszkolaki oglądały nasiona, które następnie wysiały do ziemi, pielęgnowały rośliny w sali poprzez systematyczne podlewanie. Zabiegom towarzyszyła obserwacja kiełkowania oraz wzrostu roślin.  Dzieci dowiedziały się, jakie warunki potrzebne są do wzrostu i rozwoju roślin. Przeprowadzone obserwacje były bardzo cenne i pouczające, a przedszkolaki były bardzo zaangażowanie.