„NAWET DZIECI PISZĄ BAJKI”- ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LITERACKIEGO

6 października 2022r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu literackiego pt. „Nawet dzieci piszą bajki”. Przedmiotem konkursu było napisanie  bajki przez dzieci i ich rodziców oraz wykonanie do niej ilustracji inspirowanej pomysłami dzieci.

Celem konkursu było zachęcanie rodziców do współpracy z placówką oraz rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów, a także popularyzacja  twórczości artystycznej. Wszystkie bajki były bardzo interesujące oraz miały piękne ilustracje. Jury postanowiło, że   wszystkie dzieci, które napisały bajki w raz z rodzicami zajmą 1 miejsce. Nagrody zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa, w którym nasze przedszkole bierze udział.

Nagrodę w postaci książki i dyplomu otrzymało 16 dzieci.

Z grupy ,,Motylki”7 dzieci: Franciszek D., Juliusz  Ł. Karina P., Maciej S., Maja M., Julita D., Zofia J. Z grupy „Słoneczka” 4 dzieci: Julia S., Lena Ś., Bartosz M., Szymon Z. Z grupy ,, Żabki” 4 dzieci: Maria G., Jakub S., Anita D., Julia B. Z grupy ,,Jeżyki” 1 dziecko – Michalina R.

Gratulujemy. Dziękujemy serdecznie rodzicom oraz dzieciom za tak liczny udział w konkursie. Bajki napisane przez dzieci oraz rodziców można podziwiać w szatni. Prosimy o zapoznanie się z tymi pięknymi bajeczkami.