MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS “KURPIOWSZCZYZNA W OBIEKTYWIE MAŁEGO REPORTERA”

Nasz przedszkolak – Franek G. z grupy “Żabki” wziął udział w Międzyprzedszkolnym konkursie “Kurpiowszczyzna w obiektywie małego reportera” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Regionalnej KURPIK działającym przy Przedszkolu Miejskim nr 17 Kraina Misiów w Ostrołęce.

Celami konkursu było:

• rozbudzanie zainteresowań kulturą, tradycjami i walorami przyrodniczymi własnego regionu;
  • zaprezentowanie najpiękniejszych zakątków swojego regionu, ciekawych obiektów itp.;
  • doskonalenie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych, promowanie młodych talentów’
  • zachęcanie młodych artystów do samodzielnego kreowania, rozwijania umiejętności obserwacji otoczenia oraz pobudzanie wrażliwości artystycznej.

Franek z pomocą osoby dorosłej wykonał fotografię w miejscowości Kadzidło. Samodzielnie stworzył ramkę do zdjęcia przypominającą kurpiowską wycinankę. Przedszkolak za swoją piękną pracę otrzymał dyplom oraz nagrodę – grę planszową i słodycze. Gratulujemy!