MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

We wszystkich grupach odbyły się tematyczne zajęcia. Dzieci wysłuchały wiersza M. Brykczyńskiego pt. „O prawach dziecka”, który wprowadził w tematykę zajęć. Oglądały prezentację multimedialną pt. ,,Nasze prawa”, poznały „Konwencję o Prawach Dziecka” i wypowiadały się na temat swoich praw. Dzieci wymieniały, do czego mają prawo, dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Przedszkolaki tańczyły przy piosence ,,Wszystkie dzieci nasze są”. Na zakończenie wykonały prace plastyczne – odcisk dłoni umoczonej w farbie.

Przedszkolaki poznały przysługujące im prawa, a także obowiązki dorosłych wobec nich.