Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa w grupie „Motylki”

W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa dzieci z grupy „Motylki” przypomniały jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach zdrowotnych i życiowych, powtarzały przepisy ruchu drogowego, mówiliśmy też o bezpieczeństwie na wyjazdach, wycieczkach. Dowiedziały się, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożeń oraz wypadków, utrwaliły numery alarmowe, a także zasady odpowiedzialnego z nich korzystania. Dzieci poznały specyfikę zawodów takich jak: policjant i strażak. Przedszkolaki   wybrały się na  wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad  ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe. Dzieci przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.
Każdy przedszkolak wie, jak należy zachowywać  się na ulicy. Celem zajęć było dostarczenie dzieciom wiedzy na temat różnych sytuacji będących bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia, kształtowanie prawidłowych postaw dotyczących bezpieczeństwa.