„KRASNOLUDKI” POZNAJĄ ZAWODY SWOICH RODZICÓW

Od najmłodszych lat przedszkolaki poznają różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. W przedszkolu dzieci wiedzą, że każdy zawód jest ważny i każdy zawód należy szanować.

W ramach poznawania zawodów dnia 27 lutego przedszkolaki wybrały się do salonu fryzjerskiego, gdzie pracuje mama Tymona.
Celem wizyty było poznanie zawodu fryzjera oraz wyposażenia zakładu. Pani Ewelina opowiedziała przedszkolakom o swoim zawodzie i pracy, którą  wykonuje. Dzieci poznały przybory fryzjerskie oraz tajniki stylizacji fryzur. Każde chętne dziecko mogło wybrać nową fryzurę. W taki sposób na głowach powstawały  piękne loki i plecione warkocze. Chętni chłopcy natomiast wrócili do przedszkola z włosami “postawionymi na żel”. Radość dzieci z nowych fryzur była ogromna, a zabawa jeszcze większa. Z zakładu każde dziecko wyszło ze słodkim upominkiem.

Dnia 01.03 gościliśmy tatę Nikodema, który jest żołnierzem. Celem wizyty było poznanie zawodu żołnierza. Pan Wojciech zaprezentował swój mundur oraz podręczne wyposażenie żołnierza. Przedszkolaki miały okazję przymierzenia hełmu, kamizelki taktycznej do noszenia różnych przedmiotów. Każdy mógł sprawdzić jak oddycha się w masce przeciwgazowej. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa i zadawały wiele pytań. Na koniec spotkania gość poczęstował dzieci cukierkami oraz zostawił dla każdego dziecka gadżety o tematyce wojskowej.

Dnia 03.03 gościliśmy również tatę Natalki, który jest marynarzem i pływa na statku. Celem spotkania było poznanie zawodu marynarza. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jak na co dzień wygląda praca na statku. Każde dziecko miało możliwość przymierzenia kapitańskiej czapki i mogło poczuć się jak prawdziwy marynarz! Na koniec dzieci dostały dużą mapę, na której zaznaczyły miejsce, gdzie chciałyby popłynąć statkiem 🙂

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie na rzecz grupy.