KRASNOLUDKI DBAJĄ O ZDROWIE

W ramach projektu “Zdrowe Dzieci” Krasnoludki dowiedziały się co należy robić, aby zdrowo rosnąć. A zatem nie tylko powinni się zdrowo odżywiać, ale także muszą pamiętać o codziennej aktywności fizycznej, więc zajęcia rozpoczęliśmy właśnie od gimnastyki przy muzyce. Dzieci dowiedziały się również, że każdy kolor wśród warzyw i owoców dba o inną część naszego ciała. Następnie Krasnoludki własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, truskawki, kiwi, itp. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki. Każdy dostał tackę, plastikowy nożyk oraz widelec. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem, a także smakowały pyszne różnokolorowe koktajle przygotowane przy pomocy Pań. Na zakończenie każde dziecko dostało dyplom Detektywa Witaminki oraz obejrzało film o piramidzie zdrowego odżywiania.