JEŻYKI ROBIĄ KANAPKI

Dzieci z grupy Jeżyki uczestniczą w projekcie „Zdrowe dzieci”. Przedszkolaki biorą udział w wielu zajęciach oraz działaniach promujących zdrowy tryb życia. Tym razem było to samodzielne zrobienie śniadania. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania zdrowego  śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, wędlina oraz warzywa. Po umyciu rąk dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci były pyszne, pełne witamin i wyglądały pięknie i kolorowo.