JEŻYKI NA WYCIECZCE W BIBLIOTECE

11 października dzieci z grupy „Jeżyki” odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce.

Wizyta dotyczyła poznania zakątków Biblioteki Pedagogicznej, przedszkolaki zostały oprowadzone po bibliotece i zapoznane z księgozbiorem. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem. W trakcie pobytu rozwiązywały zagadki, z którymi świetnie sobie poradziły.  Na zakończenie pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom książkę interaktywną pt. „Naciśnij mnie”, dzieci słuchając tekstu brały aktywny udział poprzez wykonywanie poszczególnych instrukcji zawartych w tekście.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla większości przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale jak obiecały na pewno nie ostatnia.