II OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE MAŁEJ FORMY GRAFICZNEJ „SIŁA NATURY – ŻYWIOŁY”

4 marca 2021r. odbyło się rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Biennale Małej Formy Graficznej „Siła natury – Żywioły”, którego organizatorem był Pałac Młodzieży w Katowicach a współorganizatorami Urząd Miasta Katowice oraz Wydział Kształtowania Środowiska.

Celem konkursu było:

– popularyzacja tradycyjnych technik grafiki warsztatowej wśród dzieci i młodzieży,

– propagowanie ochrony przyrody,

– życie w zgodzie z naturą i dbanie o środowisko naturalne.

Przedszkole nasze reprezentował Krzysztof S. z grupy „Motylki” a jego praca została wyróżniona w tym konkursie. Krzyś wykonał swoją pracę techniką gipsorytu i przedstawił w niej siłę ognia. Gipsoryt nie należy do łatwych technik graficznych, ale może sprawić dużo dobrej zabawy i satysfakcji. Praca Krzysia została opublikowana w folderze

II Ogólnopolskie Biennale Małej Formy Graficznej „Siła natury- Żywioły” 2020-21 i wzięła udział w pokonkursowej wystawie prac nagrodzonych i wyróżnionych.

Prace nagrodzone i wyróżnione można obejrzeć na Facebooku „Grafika w Pałacu Młodzieży”.

Krzysiowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.