EKOstrołęka – prelekcja w przedszkolu

21 października 2016 r. w naszym przedszkolu odbyła się prelekcja dla dzieci poświęcona gospodarowaniu odpadami w ramach zadania “EKOstrołęka XXI wieku – odpady segregujemy, w OZE inwestujemy”.

Dzieci miały możliwość pogłębienia wiedzy o tym jak i dlaczego należy segregować odpady. Przedszkolaki dowiedziały się jak  rozpoznawać pojemniki, do których powinny trafiać odpowiednie odpady oraz że ich codzienne życie i decyzje mają wpływ na stan środowiska. Obejrzały ciekawą prezentacją filmu na temat segregacji odpadów. Następnie rozpoznawały pojemniki i samodzielnie segregowały odpady do poszczególnych koszy. Te ćwiczenia praktyczne pozwoliły jeszcze lepiej utrwalić wiedzę na temat odpowiedniej segregacji odpadów i konieczności ochrony środowiska.

W naszym przedszkolu już od wielu lat wpajamy dzieciom jak ogromne znaczenie ma segregacja odpadów. Zachęcamy do wielu akcji ekologicznych dzieci i ich  rodziców, o czym świadczy wpisana już na stałe w nasze działania zbiórka baterii, plastikowych nakrętek czy zbiórka makulatury.