DZIEŃ ZIEMI W GRUPIE „SŁONECZKA”

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W tym ważnym dniu również przedszkolaki pamiętały o naszej planecie i konieczności ochrony otaczającej nas przyrody. Z  tej okazji w grupie „Słoneczka” rozmawialiśmy o tym, jak dzieci mogą dbać o naszą planetę oraz o niebezpieczeństwach grożących środowisku ze strony człowieka oraz sposobach na ratowanie planety. Odbyły się różne zabawy, podczas których dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady recyklingu i ekologii. Następnie wrzuciły do ogólnego pojemnika zbierane plastikowe nakrętki, posprzątały teren wokół przedszkola i na koniec wykonały pracę plastyczną.

Przedszkolaki już wiedzą, że nasz świat jest w naszych rękach!